Cienījamie bērnu vecāki!

Ņemot vērā Covid-19 izraisīto situāciju pasaulē un arī iespējamos riskus Latvijā, valstī tiek izsludināta ārkārtējā situācija līdz 14.aprīlim. Lai ierobežotu vīrusa izplatību, šajā laikā tiks īstenoti vairāki piesardzības pasākumi, tostarp no 13.marta mācību process visās izglītības iestādēs norisināsies attālināti. 

Esam saņēmuši jautājumus no vecākiem par pirmsskolas bērnu attālinātu mācīšanos.

Skolotājas sazināsies ar vecākiem whats app grupās, e- pastos vai vienosies par konkrētu laiku, kad sazvanīsies, lai būtu iespējams nodot nedēļas plānu ar iespējamajiem uzdevumiem.

Internetā ir pieejams plašs digitālo materiālu klāsts ikvienam vecumam un dažādām interesēm. Ieskatam esam apkopojuši dažas adreses:

http://maciunmacies.valoda.lv/– spēles pirmsskolēniem un interaktīvā ābece; par šo materiālu izmantošanu variet sīkāk uzzināt lapā -www.youtube.com –interaktīvās spēles;

www.armino.lv – dažādi nopērkami materiāli- bērnu domāšanas attīstīšanai, tos variet pēc nopirkšanas lejupielādēt un printēt pēc vajadzības;

www.cirkulis.lv - krāsojamās lapas bērniem; darba lapas un uzdevumi bērniem, sadaļā – vecākiem, pedagogiem- atrodami dažādi metodiski ieteikumi bērna izglītošanai;

http://www.pasakas.lv

http://www.dzimba.lv/lv/berniem/

https://lasamkoks.lv/tini/lat/speles/

Lūdzam atcerēties, ka digitālo ierīču lietošana ir produktīva, ja tajā piedalās bērns kopā ar vecākiem un vecāki sniedz paskaidrojumus par redzēto un dzirdēto!

Laiks, ko bērns pavada pie digitālām ierīcēm, ir vecāku atbildība (ieteicams ne ilgāk kā 30 minūtes dienā)!

Nākošajiem skolēniem svarīga ir bērnu lasītprasmes veicināšana - lasiet priekšā bērniem, lai viņi lasa jums, lai lasa vecākie brāļi un māsas. Ir iespējams lejupielādēta arī grāmatas!

Jāatceras, ka vissvarīgākā un galvenā mācību forma pirmsskolas vecuma bērniem ir un paliek - rotaļa un spēle, vērojums, darbošanās.

Atcerēsimies, ka bērnu drošība ir prioritāte: bērnus līdz 7 gadu vecumam nedrīkst atstāt mājās vienus bez pieaugušo uzraudzības (ne mājās, ne ārpus tās).

Tāpat svarīgi padomāt par to, kā tiekam galā paši ar savām emocijām un kā šobrīd jūtas bērns. Kad sabiedrībā valda satraukums un bažas, bērni to spilgti jūt arī savās ģimenēs. Jāpadomā par to, lai pārāk liels negatīvās informācijas fons nesāktu bērniem kaitēt. Bērniem var būt grūti saprast notiekošo, un tas var viņus satraukt, bet mierīga un atvērta saruna var palīdzēt. 

Aicinām ikvienu ģimeni izturēties pret situāciju valstī atbildīgi, saglabāt mieru un izmantot iespēju vairāk laika pavadīt ar saviem bērniem!

 

 
   OTRDIEN, 18.FEBRUĀRĪ 9.15

Dzintra Maisaka- Duka

Viena maza pilsētiņa

Pēc Margaritas Stārastes stāsta motīviem

 
Metens kaktā sukājās,
Pelnu dienas gaidīdams,
Ej, Meteni, pa durvīm,
Gaidīsim lieldieniņas.
 

6.februārī svinēsim Meteņdienu!

Zālē kopā ar Liniņu ģimeni sagaidīsim Meteņus.

Viesosimies sveču gatavošanas darbnīcā.

Pārbaudīsim savu spēku un veiklību.

Iesim rotaļās, lielīsimies…

 

 

 
  

 

 

„Uz lielu balli sanāca sveces,
Ai, kas par gaismu debesīs tecēs!
Kas to prieku jutīs?
Kas to prieku redzēs?"
(Ojārs Vācietis)
 
Februārī, kad tumsa jau mijas ar gaismu,
klāt
Sveču mēnesis!

Visas sveces un svecītes
ierodas foajē UZ SVEČU BALLI
kopā ar saviem pavadoņiem – svečturiem….